SNLs logo
Store norske leksikon
Store norske leksikon
Av .

Har du spørsmål eller kommentarer til en artikkel, skriver du i kommentarfeltet under artikkelen. Om du trenger å komme i direkte kontakt med fagansvarlige, går du til brukerprofilen deres for å sende en melding. Andre spørsmål kan du sende til redaksjonen@snl.no. Vi svarer på henvendelser så raskt vi kan.

Generelle spørsmål og henvendelser

Har du spørsmål som ikke gjelder én bestemt redaktør?

Du kan også kontakte redaksjonen i sosiale medier. Du får også svar ved å sende spørsmål til Facebook-siden eller Twitter-profilen vår.

Forslag om endringer i artikler

Alle kan foreslå endringer i artiklene. Endringene blir publisert etter at de er vurdert av en redaktør eller en fagansvarlig.

Trykk på lenken «Foreslå endringer i artikkelen» som ligger nederst i alle artikler. Husk at du MÅ registrere deg under fullt navn, anonyme bidragsytere tillates ikke.

Presse

Kontakt kommunikasjonsrådgiver Kjersti Kanestrøm Lie eller sjefredaktør Erik Bolstad.

Bildene på denne siden kan brukes fritt. Se også illustrasjonsbilder av leksikonet og bilder av redaksjonen.

Redaksjonen

Sjefredaktør Erik Bolstad

Erik Bolstad
Erik Bolstad
Erik Bolstad
Av .

Erik er daglig leder for Foreningen SNL og er sjefredaktør for Store norske leksikon (SNL), Lille norske leksikon, Store medisinske leksikon (SML) og Norsk biografisk leksikon (NBL). Han har ansvar for utvikling, strategi, organisasjon og politikk. Dessuten er han redaktør for alle språk i verden unntatt norsk, kart og ordforklaringer.

Ikke ta kontakt med Erik om konkrete enkeltartikler eller spørsmål – bruk heller redaksjonen@snl.no, eller skriv endringsforslag direkte til artikkelen.

Eriks leksikonside

  • bolstad@snl.no
  • Telefon 911 31 091

Redaksjonssjef Ola Nordal

Ola Nordal
Ola Nordal
Ola Nordal
Av .

Ola er redaksjonssjef og redaktør for det meste av teknologi og industri, geologi, samt en del musikk og ikke minst paraidrett og den lille, men viktige kategorien tennis.

Olas leksikonside

  • nordal@snl.no
  • Telefon 993 54 075

Organisasjonssjef og redaktør Kjersti Kanestrøm Lie

Kjersti Kanestrøm Lie
Kjersti Kanestrøm Lie
Kjersti Kanestrøm Lie

Kjersti er kommunikasjonsrådgiver, og har ansvar for kommunikasjon og kontakt med media. Kjersti er også redaktør for statsvitenskap, politikk og offentlig forvaltning, Sør-Amerika, Oseania og Afrika sør for Sahara, søm, klær og mote og ikke minst hagebruk.

Kjerstis leksikonside

  • lie@snl.no
  • Telefon 404 94 211‬

Redaktør Åsmund Gram Dokka

Åsmund Gram Dokka
Åsmund Gram Dokka
Åsmund Gram Dokka
Av .
Lisens: CC BY SA 3.0

Åsmund er redaktør for forsvar og sikkerhet, mye sport, terrorisme, Midtøsten og Nord-Afrika, ryggstrengdyr, kulturhistorie og ikke minst bunader.

Åsmunds leksikonside

  • dokka@snl.no
  • ‭Telefon 977 22 277‬

Redaktør Anne Eilertsen

Anne Eilertsen
Anne Eilertsen
Anne Eilertsen
Av .

Anne er redaktør for fysikk, matematikk, statistikk og kjemi, i tillegg til mat, spill, en del språkvitenskap, teater, dans og norsk film. Anne koordinerer også utviklingen av nettsidene og publiseringssystemet vårt.

Annes leksikonside

  • eilertsen@snl.no
  • Telefon 911 79 471

Redaktør Halvard Hiis

Halvard Hiis
Halvard Hiis

Halvard er lege og redaktør for mange fagområder i Store medisinske leksikon.

Halvards leksikonside

  • hiis@snl.no
  • Telefon 991 18 236‬

Redaktør Håvard Ringsevjen

Håvard Ringsevjen
Håvard Ringsevjen
Av .

Håvard er lege og redaktør for mange fagområder i Store medisinske leksikon.

Håvards leksikonside

  • ringsevjen@snl.no
  • Telefon 901 95 586

Redaktør Ida Scott

Ida Scott
Ida Scott
Ida Scott
Av .

Ida er historiker og har ansvar for historievitenskap, europeisk historie, asiatisk historie, eldre afrikansk historie, verdens historie, kvinnebevegelsens historie og arkeologi.

Idas leksikonside

  • scott@snl.no
  • Telefon 414 40 709

Redaktør Kjell-Olav Hovde

Kjell-Olav Hovde
Kjell-Olav Hovde
Kjell-Olav Hovde
Av .

Kjell-Olav er redaktør for medier, utdanning, litteratur og en god slump av biologien i SNL. Han har også ansvar for å tilpasse artikler i SNL til skoleelever.

Kjell-Olavs leksikonside

  • hovde@snl.no
  • Telefon 948 16 446

Redaktør Mari Paus

Mari Paus
Mari Paus
Mari Paus
Av .

Mari er redaktør for musikk, religion, mye av Europas geografi samt en del språk.

Maris leksikonside

  • paus@snl.no
  • Telefon 416 46 084

Redaktør Marit M. Simonsen

Marit M. Simonsen
Marit M. Simonsen
Marit M. Simonsen
Av .

Marit er redaktør for generell biologi, de fleste dyrene, kjønnsidentitet, klima, meteorologi, nettkultur og konspirasjonsteorier.

Marits leksikonside

  • simonsen@snl.no
  • Telefon 938 30 091

Redaktør Mina Hennum Mohseni

Mina Hennum Mohseni

Mina Hennum Mohseni

Mina Hennum Mohseni
Av .
Lisens: CC BY SA 3.0

Mina er redaktør for jus, politi og kriminalitet, inkludering og rettigheter og bolig og eiendom.

  • mina@snl.no
  • Telefon 934 37 348

Minas leksikonside

Redaktør Tomaris Semet

Tomaris Semet
Tomaris Semet
Tomaris Semet
Av .

Tomaris er redaktør for mye geografi, økonomi og næringsliv, polare oppdagelsesreiser og ekspedisjoner, sosiologi, en del psykologi, grafisk industri, romvirksomhet, astronomi og motorsport (!).

Tomaris' leksikonside

  • semet@snl.no
  • Telefon 452 96 397‬

Lille norske leksikon (under utvikling)

Har du spørsmål som ikke gjelder én bestemt redaktør?

Prosjektleder og redaktør Guro Djupvik

Guro Djupvik
Guro Djupvik
Guro Djupvik
Av /Store norske leksikon.

Guro er prosjektleder for Lille norske leksikon. Hun har ansvar for utvikling, strategi, politikk og redaksjonell praksis. Dessuten er hun redaktør for kropp og helse og økonomi i Lille norske leksikon.

Guros leksikonside

  • djupvik@snl.no
  • Telefon 970 45 276

Redaktør og kommunikasjonsrådgiver Kristine Magnesen

Kristine Magnesen
Kristine Magnesen
Av .

Kristine er kommunikasjonsrådgiver og redaktør for samfunn, mat og drikke, historie, kunst, og sport og spill i Lille norske leksikon.

Kristines leksikonside

  • magnesen@snl.no
  • Telefon 924 32 478

Redaktør Elen Zickfeldt

Elen Zickfeldt
Elen Zickfeldt
Av .

Elen er redaktør for religion og filosofi, realfag, musikk, litteratur og språk i Lille norske leksikon.

Elens leksikonside

  • zickfeldt@snl.no
  • Telefon 476 02 909

Redaktør Anja Edwards

Anja Edwards
Anja Edwards
Av .

Anja er redaktør for geografi, natur/miljø og teknologi/industri i Lille norske leksikon.

Anjas leksikonside

  • edwards@snl.no
  • Telefon 412 17 188‬

I permisjon

Redaktør Line Marie Berteussen (permisjon)

Line Marie Berteussen
Line Marie Berteussen
Line Marie Berteussen
Lisens: CC BY SA 3.0

Line er lege og redaktør for de medisinske kategoriene hode, hjerne og nervesystem, psykisk helse, geriatri, gynekologi og reproduksjon, helse og samfunn, barne- og ungdomsmedisin og for psykologi.

Adresse

Store norske leksikon har kontor i Grensen 3 i Oslo. Velkommen!

Postadressa er Store norske leksikon, Grensen 3, 0159 Oslo.

Faktura

Faktura sendes som EHF til org.nr. 914337658 eller på epost til faktura@snl.no (fakturaen må være i PDF-format og i én fil, teksten i e-posten blir ikke lest).